FREE SHIPPING in approx. 2 weeks
Price
1.303,- €
1.532 €
-15%
3% discount for prepayment
Your prepayment price: 1.264,- €
39,- €
VANTI LED STRIPE from Molto Luce is a LED strips and profiles with the manufacturer number 444-00003. The item belongs to the series VANTi.
- Dimensions: 13000 mm x 16 mm x 15 mm
- Color: white
- LUMINAIRES: 10W/LFM W (Bulb included)
- Dimmability: Please check
- Series: VANTi
| Light source | LED |
| System power | 10W/LFM W |
| Luminous flux | 910lm/m lm |
| Light color | 4000K |
| CRI | >90 |
| Dimmability | see control gear |
| Light emission | direct |
| Beam angle | 113° |
| Voltage | 24 VDC |
| Length | 13000 mm |
| Width | 16 mm |
| Height | 15 mm |
| Protection rating | IP67 |
| Protection class | Protection class III |
| Material | Silicone |
| Luminaire color | white |
| Lifetime | L80 B10 50 000 h
|

