FREE SHIPPING in approx. 2 weeks
Price
1.303,- €
1.532 €
-15%
3% discount for prepayment
Your prepayment price: 1.264,- €
39,- €
LATO STRIPE from Molto Luce is a LED strips and profiles with the manufacturer number 444-00011. The item belongs to the series LATO.
- Dimensions: 13000 mm x 12 mm x 20 mm
- Color: white
- LUMINAIRES: 10W/LFM W (Bulb included)
- Dimmability: any external dimmer
- Series: LATO
| Light source | LED |
| System power | 10W/LFM W |
| Luminous flux | 570lm/m lm |
| Light color | 2700K |
| CRI | >90 |
| UGR | <25 |
| Dimmability | see control gear |
| Light emission | direct |
| Beam angle | 114° |
| Voltage | 24 VDC |
| Length | 13000 mm |
| Width | 12 mm |
| Height | 20 mm |
| Protection rating | IP67 |
| Protection class | Protection class III |
| Material | Silicone |
| Luminaire color | white |

