FREE SHIPPING in approx. 2 weeks
Price
1.257,- €
1.532 €
-18%
3% discount for prepayment
Your prepayment price: 1.219,- €
38,- €
LATO STRIPE from Molto Luce is a LED strips and profiles with the manufacturer number 444-00013. The item belongs to the series LATO.
- Dimensions: Length 13000 mm, Width 12 mm, Height 20 mm
- Color: white
- LUMINAIRES: 10W/LFM W (Bulb included)
- Dimmability: any external dimmer
- Series: LATO
| Light source | LED |
| System power | 10W/LFM W |
| Luminous flux | 630lm/m lm |
| Light color | 4000K |
| CRI | >90 |
| UGR | <25 |
| Dimmability | see control gear |
| Light emission | direct |
| Beam angle | 114° |
| Voltage | 24 VDC |
| Length | 13000 mm |
| Width | 12 mm |
| Height | 20 mm |
| Protection rating | IP67 |
| Protection class | Protection class III |
| Material | Silicone |
| Luminaire color | white |

