FREE SHIPPING in approx. 2 weeks
Price
198,- €
232 €
-15%
3% discount for prepayment
Your prepayment price: 192,- €
6,- €
COLLINA STRIPE from Molto Luce is a LED strips and profiles with the manufacturer number 444-00031. The item belongs to the series COLLiNA.
- Dimensions: Length 5000 mm, Width 10 mm, Height 4 mm
- Color: white
- LUMINAIRES: 10W/LFM W (Bulb included)
- Dimmability: any external dimmer
- Series: COLLiNA
| Light source | LED |
| System power | 10W/LFM W |
| Luminous flux | 790lm/m lm |
| Light color | 3000K |
| CRI | >90 |
| Dimmability | see control gear |
| Light output | direct |
| Beam angle | 130° |
| Voltage | 24 VDC |
| Length | 5000 mm |
| Width | 10 mm |
| Height | 4 mm |
| Protection rating | IP65 |
| Protection class | Protection class III |
| Material | Silicone |
| Luminaire color | white |
| Service life | L80 B10 50 000 h |

