SHIPPING IN approx. 2 weeks
Price
48,- €
57 €
-16%
3% discount for prepayment
Your prepayment price: 47,- €
1,- €
BASIC LED STRIPE IP20 from Molto Luce is a LED strips and profiles with the manufacturer number 444-00093. The item belongs to the series LED_STRiPE_BASiC.
- Dimensions: Length 5000 mm. Width 8 mm. Height 3 mm
- LUMINAIRES: SMD LED 4.8W PRO METER (Bulb included)
- Dimmability: any external dimmer
- Series: LED_STRiPE_BASiC
| Light source | SMD LED 4,8W PRO METER |
| Luminous flux | 2370 lm |
| Light color | 4000K |
| CRI | >90 |
| Control gear | without control gear |
| Dimmability | see control gear |
| Voltage | 24 VDC |
| Length | 5000 mm |
| Width | 8 mm |
| Height | 3 mm |
| Protection rating | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Luminaire color | white |
| Lifetime | L80 B10 60 000 h |

