SHIPPING IN approx. 2 weeks
Price
110,- €
134 €
-18%
3% discount for prepayment
Your prepayment price: 107,- €
3,- €
BASIC LED STRIPE IP20 from Molto Luce is a LED strips and profiles with the manufacturer number 444-00120. The item belongs to the series LED_STRiPE_BASiC.
- Dimensions: Length 5000 mm, Width 12 mm, Height 2.5 mm
- LUMINAIRES: SMD LED 18.1W PRO METER (Bulb included)
- Dimmability: Please check
- Series: LED_STRiPE_BASiC
| Light source | SMD LED 18,1W PRO METER |
| Luminous flux | 505/1395/325/2140 lm |
| Light color | rgbw |
| CRI | >90 |
| Control gear | without control gear |
| Dimmability | see control gear |
| Voltage | 24 VDC |
| Length | 5000 mm |
| Width | 12 mm |
| Height | 2,5 mm |
| IP rating | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Luminaire color | white |
| Service life | L80 B10 50 000 h |

