FREE SHIPPING in approx. 2 weeks
Price
263,- €
309 €
-15%
3% discount for prepayment
Your prepayment price: 255,- €
8,- €
PREMIUM LED STRIP IP 65 from Molto Luce is a LED strips and profiles with the manufacturer number 444-00107. The item belongs to the series PREMiUM.
- Dimensions: Length 5000 mm, Width 8 mm, Height 1.4 mm
- Color: white
- LUMINAIRES: SMD LED 9W PRO METER (Bulb included)
- Dimmability: any external dimmer
- Series: PREMiUM
| Light source | SMD LED 9W PRO METER |
| Luminous flux | 5670 lm |
| Light color | 4000K |
| CRI | >90 |
| Control gear | without control gear |
| Dimmability | see control gear |
| Voltage | 24 VDC |
| Length | 5000 mm |
| Width | 8 mm |
| Height | 1,4 mm |
| Protection rating | IP65 |
| Protection class | Protection class III |
| Luminaire color | white |
| Service life | L80 B10 60 000 h |

