SHIPPING IN approx. 2 weeks
Price
131,- €
153 €
-14%
3% discount for prepayment
Your prepayment price: 127,- €
4,- €
BASIC LED STRIPE IP67 from Molto Luce is a LED strips and profiles with the manufacturer number 444-00127. The item belongs to the series LED_STRiPE_BASiC.
- Dimensions: Length 5000 mm, Width 12 mm, Height 5.5 mm
- LUMINAIRES: SMD LED 14.4W PRO METER (Bulb included)
- Dimmability: any external dimmer
- Series: LED_STRiPE_BASiC
| Light source | SMD LED 14,4W PRO METER |
| Luminous flux | 2600 lm |
| Light color | 2700-6500K |
| CRI | >90 |
| Control gear | without control gear |
| Dimmability | see control gear |
| Voltage | 24 VDC |
| Length | 5000 mm |
| Width | 12 mm |
| Height | 5,5 mm |
| Protection rating | IP67 |
| Protection class | Protection class III |
| Luminaire color | white |
| Service life | L80 B10 60 000 h |

